HISTORIE Z DUCHAMI , OPOWIEŚCI O DUCHACH,SPOTKANIA Z DUCHEM,ZOBACZYŁEM DUCHA,WIDZIAŁEM DUCHA,


               DUCHY ZJAWY I ZJAWISKA NIE WYTŁUMACZALNE HISTORIE O DUCHACH I ŚWIADKACH KTÓRZY PRZEŻYLI SPOTKANIA Z DUCHAMI

moja historia z duchem

Na wstępie opisze historie jaka przydażyła mi się mieszkając za granicą. w roku 2006 wyjechałem do pracy za granicą ,zamieszkaliśmy w starym pensionacie w holandi.oprócz mnie i moich kuzynów w moteliku mieszkał Anglik mark i tak zwany cieć frank. to był drugi dzień naszego pobytu a właściwie noc ,właśnie wtedy do naszego pokoju przyszedł ten anglik żeby się z nami zapoznać , siedzieliśmy tak rozmawiając o holandi i dzieliliśmy się spostrzeżeniami. dokładnie była godzina 23 .20 kiedy wstałem i poszedłem do ubikacji na korytarzu było światło na fotokomórke które samo się zapalało i gasło.w ubikacji nie było wcale żarówki więc zostawiłem drzwi otwarte, po chwili światło na korytarzu zgasło i panował prawie całkowity mrok,jedynie przez drzwi wejściowe wpadało troch światła z latarni która stała na dworze. kiedy załatwiałem moją potrzebe ,zobaczyłem kontem oka , jakieś 40 -50 cm. odemnie przesuwającą się świetlistą chmure ,z pierwszej chwili nie wiedziałem co to jest , ale patrząc na to dostrzegłem bardzo wyraznie postać ludzką oraz twarz starej kobiety. postać ta przesuwała się (płynęła) w kierunku drzwi po czym zniknęła. nie wiedziałem jak mam się zachować i czy powiedzieć o tym moim kompanom. po bardzo szybkim powrocie do pokoju powiedziałem do moich kuzynów- nieśmiejcie się ale naprawde widziałem ducha. wtedy oczywiście zaczeli sie bardzo śmiać i tylko ten anglik niewiedział o co chodzi więc się zapytał z czego oni się śmieją? wtedy mój kuzyn powiedział mu ,że ja widziałem ducha starej kobiety na korytarzu. jakie było ich zdziwienie kiedy mark nie zaczął się śmiać , tylko powiedział ,zeby zapytać się franka ciecia bo on coś może wiedzieć. na następny dzień po pracy mój kuzyn poszedł i zapytał się -frank widziałeś coś dziwnego tutaj? frank odrazu odpowiedział ; chodzi ci o nią? to duch starej kobiety która tutaj kiedyś mieszkała i on ją widział dużo razy,dodał jeszcze żeby się niebać bo ona jest niegroźna ,po prostu widać ją jak idzie z kuchni do drzwi. mój kuzyn zdębiał i zobaczył ,że mówiłem prawde. dodam tylko ,że póżniej chodziliśmy wszyscy razem do toalety i była napięta atmosfera. od tego czasu interesuje sie takimi sprawami , postaram sie pokazać troche materiałów jakie posiadam,czekam na poważnych ludzi którzy mieli podobne przeżycia. a dla tych którzy niewierzą powiem że ja też bym nieuwieżył gdybym niezobaczył!
po więcej informacji zapraszam do działu na poważnie.

duch filozofia

Duch (spirytyzm) Duch – w folklorze ludowym i według spirytystów ludzka istota, żyjąca po śmierci fizycznej ciała człowieka, bytująca w świecie pozamaterialnym. Jedno z artystycznych wyobrażeń ducha typowe dla kultury współczesnej. Zgodnie z tą doktryną duchy żyją w świecie niewidzialnym, znajdującym się poza czasoprzestrzenią świata materialnego; w innym wymiarze bytowania są wszędzie, przesyłają komunikaty za pośrednictwem mediów lub bezpośrednio. Według tej koncepcji duch i dusza są synonimami. Duchy mają się manifestować się przez osobę żyjącą (medium), zmieniając jej wygląd (transfiguracja) i wagę dzięki mieszaniu fluidów, lub przemawiając i wykonując inne czynności za pośrednictwem medium. Ponadto mają się komunikować się w sposób widzialny poprzez dźwięki, dotyk, hałas, zapach, poruszanie przedmiotów, pismo, rysunek, muzykę itp. Spirytyzm i spirytualizm usiłują nadać badaniom nad kontaktami z duchami charakter naukowy, jednak współczesna nauka nie zajmuje się tym tematem, uznając go za sferę wierzeń.


Pojęcia ducha oraz duszy wywodzą się z tradycji religijnych, które przekazują informacje o objawiających się niematerialnych rozumnych istotach, czyli duchach – Bogu lub bogach, aniołach, demonach, duchach osób zmarłych etc. W filozofii o duchu nie mówi objawienie, ale jest on czy też może być postulatem rozumu, który przyjmuje pewien obraz świata, czyli metafizykę.
zródło Wikipedia
Kreator stron www - szybka strona internetowa